حجت الاسلام ابراهیمی: برای گرفتن انتقام خون حاج قاسم سلیمانی آرام نخواهیم نشست و سیلی سخت را تا خروج آمریکایی‌ها از کل منطقه خلیج فارس ادامه خواهیم داد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از روابط عمومی ستاد نماز جمعه فراشبند، حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه فراشبند در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به حضور شهید گمنام در فراشبند، گفت: ما امروز مهمان عزیزی داریم، شهیدی گمنام از قافله نور. او امروز برای مردم شهرستان ما خیر و برکت آورده است، رحمت و مغفرت آورده است. ما مقدم او را گرامی می داریم و با آرمان‌های او هم پیمان و هم عهد می شویم.

وی با اشاره به مقام والای شهدای گمنام، افزود: بر حسب فرمایش مولایمان علی علیه السلام؛ فی الارض مجهولون و فی السماء معروفون؛ شهدای گمنام اگر چه در زمین انسان های مجهول الاسم و المقام هستند اما در آسمانها و در نزد ملائک الله معروفند.

امام جمعه فراشبند افزود: خوشا به حال خودتان که بر سر عهد و پیمان با خدایتان تا لحظه آخر عمرتان ایستادید و جام شهادت را نوشیدید و به فناء فی الله رسیدید. خوشا به حال خودتان که در جوار رحمت حق عند ربهم مرزوق الله شدید و مهمان سفره انبیا و اولیا گردیدید. اما بدا به حال ما که از قافله عشق و نور دور ماندیم و در لاطائلات دنیا گرفتار شدیم. شما شهیدان برای ما بازماندگان دعا کنید که حداقل عاقبت به خیر شویم.

وی با تاکید بر اینکه امروز جمهوری اسلامی هر چه دارد از شهدا است، گفت: ما مردم اگر زندگی خوب داریم، اگر امنیت مثال زدنی داریم، اگر پست و مقام داریم، اگر ابرقدرت منطقه‌ای هستیم، اگر در جنگ تحمیلی هشت ساله توانستیم در مقابل کانون های قدرت و ثروت بایستیم، اگر توانستیم داعش را در منطقه خاورمیانه از بین ببریم، اگر توانستیم آمریکایی‌ها را از منطقه خارج کنیم و اگر توانستیم جزء قدرت های اول تا دهم در عرصه‌های مختلف فناوری، اتمی و فضایی باشیم، همه و همه نشأت گرفته از ثمره خون پاک و مقدس شهداست. پس وظیفه همه ما مردم و مسئولان این است که راه شهدا را ادامه دهیم و از آرمان‌های شهدا دفاع کنیم و از ولایتی که شهدا به خاطر آن جان دادند دفاع کنیم.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به شهید گمنام مدفون در پارک کوهستانی فراشبند و تصمیم بر تجدید بنا و آرامگاه این شهید بزرگوار و والامقام، از مردم خواست همه دست به دست هم دهیم و کمک کنیم تا هر چه زودتر بارگاهی زیبا و در خور شأن شهید گمنام شهرمان بسازیم. خداوند بر عزت، شوکت و سربلندی همه شما مردم ولایی و انقلابی بیفزاید.

 وی در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه با تبریک به مهندسان و دانشمندان هوافضا که دیروز ماهواره بر سیمرغ با موفقیت پرتاب شد، افزود: با پرتاب ماهواره بر سیمرغ سه محموله تحقیقاتی با یک پرتاب انجام گرفت و دشمنان ما خیلی خوب پیام این پرتاب را درک کردند، پرتابی با سرعت ٧٣۵٠ متر بر ثانیه به ارتفاع ۴۷۰ کیلومتری. خداوند بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم که این توفیق را شامل حال دانشمندان عزیزما کرده و کشور ما را جزء دهمین فناوری ماهواره بر و باشگاه هوافضا قرار داده است.

امام جمعه فراشبند در بخش دیگری از خطبه ها با گرامیداشت، سالروز شهادت سردار دلها، سیدالشهداء مدافعین حرم آل الله حاج قاسم سلیمانی و یار همیشه همراه او شهید ابو مهدی المهندس، بار دیگر این اقدام ددمنشانه آمریکای ستمگر و ضد حقوق بشر که طی یک عملیات بزدلانه و وحشیانه در دل شب انجام داد را محکوم کرد و ابراز امیدواری کرد که با توفیقات الهی، ترامپ آدمکش نیز به سزای اعمال خود برسد.

وی با اشاره به اینکه سوالاتی درباره این عملیات تروریستی آمریکایی‌ها به نام آذرخش کبود پیش پیش می آید که لازم است تبیین گردد، اضافه کرد: اینکه چرا آمریکایی‌ها این عملیات تروریستی را به صورت مستقیم انجام دادند نه نیابتی؟ حتی به فکر تبعات بعد آن هم نشدند، ترامپ احمق با مجلس نمایندگان آمریکا هم در میان نگذاشت؛ جواب این است که اولاً ترامپ می خواست با این کار از استیضاح مجلس نجات پیدا کند و با این کار قهرمان سازی کند و موانع بر سر راه پیروزی خود را بردارد. دوم این که استکبار به دنبال ایجاد یک تنفس مصنوعی برای گروه‌های تکفیری در منطقه بود. گروههایی که شهید حاج قاسم، نفس آنان را به شمارش انداخته بود و ضربات مهلک و سنگینی بر توان جسمی و روحی داعش و حامیان داعش وارد کرده بود و ترامپ می خواست با شهادت سردار، بزرگترین هدیه را به گروه های داعشی و حامیان آنها بدهد.

خطیب نماز جمعه فراشبند افزود: ترامپ می‌دانست که وجود سردار سلیمانی در راهبری جبهه مقاومت و تجمع گردان های جهادی افغانستان و پاکستان و عراق و سوریه و لبنان و دیگر شیعیان جهان حول محور او باعث می‌شود که ستون فقرات جبهه مزدوران نیابتی شکسته شود و خود آمریکایی‌ها نیز از منطقه خاورمیانه خارج شوند. لذا فکر می‌کند برای بقای خود و مزدورانش باید سردار سلیمانی را از بین ببرد.

وی افزود: نکته سوم اینکه، ترامپ به دنبال اعاده حیثیت از دست رفته بود، آمریکا به خاطر شکست های راهبردی اش در عراق و شام و یمن و لبنان و فلسطین و دیگر عرصه ها مانند اسقاط پهپاد آمریکایی ها و انفجار کشتی‌ها در بندر الفجیره و ینبع و انفجارات آمریکا و توقیف کشتی ها به دنبال جبران آبروریزی خود بود.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: آنها می خواستند با شهادت حاج قاسم، یک فضای رعب و وحشت را در ایران و عراق به وجود بیاورند تا حاشیه ای امن برای رژیم صهیونیستی به وجود آورد، اما به قول رهبر انقلاب آمریکا باز هم دچار خطای راهبردی، بلکه حماقت راهبردی شد.

امام جمعه فراشبند اظهار داشت: با شهادت سردار حاج قاسم اولاً جبهه مقاومت، عزم بر جهاد آنان علیه تروریست و علیه آمریکا و حامیان آمریکا در منطقه مضاعف شد، ثانیاً وحدت و انسجام در میان مردم عراق و ایران و سوریه و نیروهای حشدالشعبی محکم‌تر از پیش گردید. ثالثاً لازم شد که در باب مطالبه انتقام و سیلی سخت ما، با زدن عین الاسد آرام نخواهیم نشست و سیلی سخت را تا خروج آمریکایی‌ها از کل منطقه خلیج فارس ادامه خواهیم داد.

وی تاکید کرد: آمریکا بداند که ما انتقام خود را در سه سطح تاکتیکی، راهبردی و در سطح کلان که غلبه نرم افزاری باشد ادامه خواهیم داد و هیمنه آمریکا را برای همیشه خواهیم شکست.

حجت الاسلام ابراهیمی با اشاره به فرا رسیدن فاطمیه دوم، شهادت بی بی دو عالم را تسلیت گفت و از شهروندان خواست از برگزاری مجالس عروسی در روزهای چهاردهم الی هجدهم خود داری کنند و حرمت مادر سادات را نگه دارند.

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های نماز جمعه، میلاد حضرت مسیح پیغمبر اولوالعزم را به همه بشریت مخصوصاً به مسلمانان و مسیحیان نیز تبریک و تهنیت گفت.

حجت‌الاسلام ابراهیمی در خطبه اول نماز جمعه پیرامون نیمی به پدر و مادر، گفت: فرمان نیکی به پدر و مادر در پنج آیه از آیات قرآن کریم آمده است که در همه موارد بلافاصله بعد از مبارزه با شرک مطرح گردیده است. با توجه به اینکه شرک، ریشه همه آلودگی هاست و پرهیز از آن مهمترین دستور الهی است، جایگاه پر اهمیت نیکی به والدین روشن می شود، به عبارت دیگر اولین دستور خداوند به بندگانش پذیرش توحید است، اینکه مردم خدای واحد و احد را پرستش نمایند و دستور دوم خداوند به بندگانش فرمان نیکی کردن به والدین است. جالب اینکه بر اساس ادبیات به کار رفته در آیات کریمه، احسان کردن به پدر و مادر باید مستقیم و بدون واسطه باشد یعنی فرزندان مستقیماً وارد عمل شوند و مشکلات والدین را حل کنند نه اینکه دستوری باشد و به دیگران بگویند که بروند به پدر و مادرشان کمک کنند.

وی افزود: اگر فرزندی مدتی در سفر باشد و نتواند خودش مباشرتاً اقدام نماید در این صورت، دیگران را واسطه قرار دادن کار خوبی است و مورد نظر خدای متعال است.

امام جمعه فراشبند با اشاره به آیه ۲۱۶ سوره بقره که می فرماید؛ ای رسول! مردم از تو درباره انفاق سوال می کنند؛ بگو هر خیر و نیکی که انفاق می کنید، برای پدر و مادر و نزدیکان و یتیمان و مستمندان و در راه ماندگان باید باشد، گفت: طبق این آیه قرآن، اگر کسی می‌خواهد انفاق کند، اول به پدر و مادر خود انفاق کند، پدر و مادر در اولویت قرار دارند، بعد از پدر و مادر، نزدیکان بعد یتیمان، بعد مستمندان و آخر کار در راه ماندگان.

وی افزود: پیامبر خدا در مورد ارزش و ثواب انفاق فرمودند: صدقه دادن آن به خویشاوند اجرش دوچندان است. در حدیث داریم؛ در صورت وجود بستگان نیازمند، نوبت صدقه به دیگران نمی رسد.

حجت الاسلام ابراهیمی تصریح کرد: یک نکته مهمی که خداوند به آن اشاره دارد این است که در کمک مالی به والدین یا خویشاوندان توقع تشکر نداشته باشید و به لطف خداوند دل ببندید، چرا که «و ما تفعلوا من خیر فان الله به علیم»، چون خداوند تبارک و تعالی خودش نیت شما و قصد شما را می‌داند، از همه چیز باخبر است و انفاق شامل کارهای کوچک می‌شود تا کارهای بزرگ، خداوند برای کار خیر حدود تعیین نمی‌کند، مقدار مشخص نمی‌کند از کمترین تا بیشترین،

وی افزود: در خطبه گذشته عرض کردیم؛ کسانی که والدین آنها به رحمت ایزدی پیوسته و از نعمت حضور والدین بی‌بهره‌اند برای آنها میتوانند قران بخوانند، نماز بخوانند، صدقه بدهند و ده‌ها کار خیر دیگر انجام بدهند.

بعد از انفاق و احسان به والدین، خویشان و نزدیکان مهمند، انفاق به خویشان مایه استحکام پیوند های خانوادگی و ایجاد علقه و محبت بیشتر می‌شود.

خطیب جمعه فراشبند اضافه کرد: سفارش قرآن به احسان متوجه فرزندان است نه والدین، زیرا والدین احتیاجی به سفارش ندارند، زیرا که آنان به طور طبیعی به فرزندان خود احسان می کنند.

وی با اشاره به اینکه قرآن می فرماید: هر چه نیاز جسمی و روحی والدین بیشتر باشد، احسان به آنها ضروری تر است، افزود: یبلغن عندک الکبر؛ عندک یعنی اینکه پدر و مادر را در نزد خود نگه دارید نه در آسایشگاه سالمندان. متاسفانه بعضی ها با اینکه توان نگه داشتن والدین را در نزد خود دارند والدین را به آسایش را میبرند و آنها از غم و غصه دق میکنند و میمیرند. سپردن والدین به آسایشگاه مایه رنجش و اذیت و آزار آنها می‌شود، آنها به مهر و محبت فرزند نیاز دارند چیزی که در آسایشگاه ها به دست نمی آید. قرآن وقتی که می‌فرماید به شخص سائل و گدا بی احترامی نکنید، تکلیف پدر و مادر روشن است.

پایان خبر