به مناسبت فرا رسیدن ایام شهادت حضرت زهرا (س)، همزمان با مراسم سوگواری آن مادر پهلو شکسته، برای نخستین بار، آش رشته نذری به همت کارکنان شبکه بهداشت و درمان فراشبند و با همکاری کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان، پخت و توزیع شد.

به گزارش نخل بیدار به نقل از  روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند مسوول کانون بسیج جامعه پزشکی شهرستان فراشبند، از برگزاری مراسم پخت آش نذری همزمان با ایام فاطمیه در شبکه فراشبند خبر داد و گفت: به مناسبت ایام شهادت بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)، کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان فراشبند در اقدامی خودجوش با جمع آوری نذورات خود، اقدام به پخت ۷۰ کیلو گرم آش رشته نذری کردند.

«ابراهیم اسکندری»، قرائت حدیث شریف کساء و عزاداری را از دیگر برنامه های این مراسم معنوی برشمرد.

او، از مشارکت کارکنان در اهدای نذورات خود و همچنین همکاری بانوان شاغل در شبکه بهداشت و درمان شهرستان در تهیه و پخت آش رشته تقدیر کرد و افزود: هزینه کامل این مراسم از محل نذورات کارکنان فراهم شد.

اسکندری یاد آور شد: در مراسم سوگواری و عزاداری که با حضور کارکنان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت شهدای فراشبند و با مداحی «عبدالرضا صحرایی فرد» در نماز خانه شبکه برگزار شد، یاد و خاطره سردار دلها حاج «قاسم سلیمانی» نیز گرامی داشته شد.

 پایان خبر