سازش در فراشبند

سازش دویست و پنج میلیارد تومانی در موسسه داوری جوانان عدالت محور فراشبند

به گزارش نخل بیدار ؛ داوران موسسه داوری جوانان عدالت محور فراشبند از ایجاد صلح و سازش در یک فقره پرونده مالی به مبلغ دویست و پنج میلیارد تومان در این موسسه خبر دادند.

یاسین اکبری فرد مدیر عامل این موسسه با تاکید بر اهمیت فراهم آوردن زمینه صلح و سازش در اختلافات حقوقی بیان داشت : در دین مبین اسلام و روایات ائمه معصومین (ع) نیز تاکید فراوانی بر امر صلح و سازش و اصلاح ذات البین شده است.

وی افزود: تلاش در جهت نهادینه کردن فرهنگ سازش در جامعه موجب کاهش آمار ورود پرونده ها به سیستم قضایی کشور است و در قانون فعلی داوری نیز تلاش قانونگذاران تسریع در روند سازش و رسیدگی به پرونده هاست که با همت و سعی معاونت محترم پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان فارس و موسسه داوری جوانان عدالت محور فراشبند در چند سال اخیر موفقیت های چشم گیری در این زمینه بدست آمده است.

محمد عالیشوندی از داوران این موسسه نیز در این زمینه بیان نمود :
نهاد داوری نهادی کاملا مردمی و در جهت فصل خصومت و رفع اختلافات مالی طرفین در کمترین زمان ممکن می باشد و از دیگر محاسن این نهاد خصوصی و محرمانه بودن جلسات و سهولت در رسیدگی بدون تشریفات است و اینکه جلسات داوری در محیطی آرام و به دور از استرس و نگرانی برگزار می گردد و در چنین فضایی امکان صلح و سازش بیشتر است .

وی افزود :
در اردیبهشت ماه سال جاری یک پرونده سنگین اختلاف مالی به مبلغ دویست و پنج میلیارد تومان به این موسسه ارجاع گردید که با دقت و سعی و تلاش داوران در کمتر از ده روز فی مابین طرفین سازش صورت پذیرفت و گزارش اصلاحی در این زمینه صادر گردید.

عالیشوندی اضافه نمود: توصیه میشود افراد در قراردادهای تنظیمی خود در تمامی موضوعات مالی (بجز دعاوی ورشکستگی، دعاوی کیفری و دعاوی راجع به اصل نکاح و فسخ آن و طلاق و نسب) شرط داوری را بدین نحو در قرارداد خود نگارش کنند:
( در صورت بروز هرگونه اختلاف فی مابین در خصوص این قرارداد، طرفین به صراحت توافق نمودندکه اختلاف خود را به موسسه داوری جوانان عدالت محور فراشبند ارجاع نمایند. )
تا در صورت بروز اختلاف دچار اطاله و تشریفات دادرسی در دادگاه نشوند و در کمترین زمان سازش و در غیر اینصورت رای صادر گردد.

 

انتهای پیام/